انزلی – ایرنا – با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از سردیس پنج تن از مشاهیر ارزنده این استان در منطقه آزاد انزلی رونمایی شد .

لینک خبر ایرنا

گزارش تصویری ایرنا

لینک خبر ایسنا

لینک خبر ایلنا

لینک  خبرگزاری دیار میرزا

لینک خبر در گیل نگاه

لینک در گیل خبر

لینک خبر در سایت منطقه آزاد بندر انزلی

به گزارش خبرنگار ایرنا

رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی عصر دوشنبه دراین مراسم با تبریک ایام دهه مبارک فجر اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی در کنار فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی و زیر ساختی ، فعالیت های فرهنگی را در دستور کار خود دارد.
رضا مسرور با تاکید بر لزوم گرامیداشت افتخار آفرینان گیلانی در سطح ملی و بین المللی افزود: از سردیس هفت تن از مشاهیر گیلان نیز دو سال پیش در این منطقه رونمایی شده بود و با رونمایی از این سردیس ها شمار سردیس های مشاهیر در منطقه آزاد انزلی به ۱۲ رسیده است.

وی با اشاره به احداث باغ موزه در نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک یادآور شد: به دلیل بازدید بیش از سه میلیون گردشگر در طول سال از منطقه آزاد انزلی، این سردیس ها نیز در نوار ساحلی جانمایی شدند تا گردشگران علاوه بر بازدید از این سردیس ها بدانند در سرزمینی گام نهاده اند که افتخار آفرینان بسیاری دارد .
درادامه این مراسم هنرمند طراح و مجسمه ساز سردیس های مشاهیر منطقه آزاد انزلی نیز اظهار کرد: به دلیل نداشتن عکسی مناسب از این مشاهیر ساخت سردیس های آنان سخت بود.
نادره حکیم الهی افزود: در ساخت این سردیس ها سعی شد به گونه ای کار شود که علاوه بر شباهت بسیار نزدیک ، در شأن این بزرگواران باشد .
وی با اشاره به حضور دو ساله اش در گیلان خاطر نشان کرد:سرلشکر نامجو شخصیتی است که عکس کاملی از ایشان وجود ندارد و همچنین هیچ گونه شناختی از استاد پور رضا نداشتم و محبوبیت وی در نزد مردم باعث افزایش انگیزه من در ساخت هرچه بهتر تندیس این شخصیت بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا عصر دوشنبه از سردیس پروفسور مجید سمیعی ، محمد علی مجتهدی گیلانی ، شهید سید موسی نامجو ، فریدون پوررضا و پروفسور محمود بهزاد با حضور خانواده های آنان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال در پارک نوار ساحلی فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی رو نمایی شد.
پیش از این نیز سردیس آیت الله بهجت ، شیون فومنی ، سیروس قایقران ، شهید سردار املاکی ، کیومرث صابری ، میرزا کوچک جنگلی و دکتر معین درمنطقه ازاد انزلی رو نمایی شده بود.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد شمال کشور است و در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار : رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری